اخبار

مراسم سالگرد امام جمعه فقید شمیرانات

مراسم سالگرد امام جمعه فقید شمیرانات
سالگرد ارتحال حجت الاسلام مرحوم محسن دعاگو در مسجد همت تجریش برگزار می شود.
اولین سالگرد حجت الاسلام دعاگو، ساعت 15 تا 17 روز پنجشنبه نهم مهرماه در مسجد همت تجریش برگزار می شود.
در این مراسم مدیر مسوول روزنامه جمهوری اسلامی مسیح مهاجری سخنرانی خواهد کرد.

حجت الاسلام محسن دعاگو امام جمعه فقید شهرستان شمیرانات در سال 1331 در تربت حیدریه متولد شد و بخشی از دروس مقدماتی را در این شهر گذراند.
وی برای ادامه تحصیل به مشهد مقدس سفر کرد و در حوزه این شهر از کلاس های درس اساتید بزرگواری چون سیدحجت هاشمی، واعظ طبسی و رهبر معظم انقلاب اسلامی استفاده کرد.
مرحوم دعاگو در تهران نیز از محضر حاج میرزا احمد آشتیانی، سیدمحمدتقی خوانساری در قم، درس حاج شیخ جواد آقاتبریزی، آیت الله وحید خراسانی و آیت الله موسی شبیری زنجانی کسب فیض کرد و با بسیاری از روحانیون مبارز و سرشناس آشنا شد.
سخنرانی های انقلابی و انتقادات اساسی و سیاسی دعاگو از رژیم فاسد پهلوی موجبات خشم دستگاه امنیتی رژیم شاهنشاهی ساواک را فراهم ساخت و حدود دو سال تحت تعقیب بود تا اینکه در سال 1355 توسط ساواک در قم دستگیر و در تهران زندانی شد. 
وی در تاریخ 21 آذر ماه سال 1357همزمان با اوج گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(س) و آزادی زندانیان سیاسی از زندان آزاد شد. 
پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی هم مسئولیت هایی مانند امام جمعه شمیرانات، نماینده اول قوه مجریه در صداوسیما، رئیس کمیته انقلاب اسلامی شهرستان شمیرانات، رئیس شورای سیاستگذاری صداوسیما، معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری، نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه، عضویت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور، هیات منصفه مطبوعات، دادگاه ویژه روحانیت، جامعه روحانیت مبارز به وی سپرده شد.
تهرام/7244//1348
۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۵
ناحیه شهید باهنر(ره) |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید