اخبار

جلسه هفتگی تفسیر قرآن در مسجد علی بن حسین(ع)

جلسه هفتگی تفسیر قرآن در مسجد علی بن حسین(ع)
ای بندگان خدا الان را داشته باشید. مرگ خبر نمی کند. مرگ سن و سال نمی شناسد. مرگ ناگهان می آید و مهلت یک نفس کشیدن به انسان نمی دهد.

به گزارش گزارش گر محراب:

جلسه هفتگی ایت الله ضیاء ابادی در مسجد علی ابن الحسین(ع) دربند برگزار شد.

گزیده ای از مطالب:

روزه تمرین پرهیز از گناه است برای این که انسان با این پرهیز به درجه تقوا برسد. روزه عوام روزه ای است که معده را پالایش می کند و چیزی نمی خورد ولی روزه خواص فقط امساک معده نیست بلکه تمام اعضا و جوارح را از گناه پاک می کند. روزه عوام انسان را به جهنم نمی برد. 

 یکی از درهای جهنم برای روزه خوران است. در روزه عوام معده خالی است ولی اعضا و جوارح گناه می کنند.مراقب باشید که روزه گیر عوام نباشید. روزه عوام انسان را متقی نمی کند. کسی که روزه خواص دارد غیر از خدا را به قلبش راه نمی دهد. چون جز خدا محبوب و معشوقی ندارد.

بعضی ها نماز می خوانند ولی نمازشان طوری نیست که به بهشت بروند. این نماز فقط انسان را به جهنم نمی کشاند. چون نماز می خواند ولی دروغ می گوید و غیبت می کند.

باید پرهیز از گناهان ملکه جانتان شود. ماه رمضان تمرین کنید که گناه نکنید تا بعد از ماه رمضان هم گناه نکنید. تقوایی که از روزه می گیرید را بعد از ماه رمضان حفظ کنید. یک ماه تمرین پرهیز گناه کردید و این پرهیز را در طول سال هم داشته باشید.کسی که تقوای ماه رمضان را بدست بیاورد مجذوب فضائل است و از رذائل می ترسد.

۱۸ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۹
ناحیه شهید باهنر(ره) |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید