اخبار

خبر فوری - امام جمعه شمیرانات درگذشت

خبر فوری - امام جمعه شمیرانات درگذشت
حجت‌الاسلام محسن دعاگو که به دلیل مشکلات قلبی و کلیوی در بیمارستان خاتم الانبیاء بستری بود در سن 62 سالگی دار فانی را وداع گفت.

حجت الاسلام و المسلمین محسن دعاگو امام جماعت مسجد جامع مهدیه جوزستان نیاوران

ایشان در سال 1331 در شهرستان تربت حیدریه متولد شد، وی در حوزه های علمیه مشهد از کلاس درس اساتیدی همچون آقایان ادیب نیشابوری، سید حجت هاشمی، غلامعلی غلامعلی پور، واعظی خاوری، رضازاده، واعظ طبسی، صالحی، اشکذری و مقام معظم رهبری بهره مند شد.

وی همچنین در تهران از محضر اساتید به نامی مانند حاج میرزا احمد آشتیانی، سید محمد تقی خوانساری استفاده کرد و در قم از حوزه تدریس آقایان حاج شیخ جواد تبریزی، وحید خراسانی و آقا موسی شبیری زنجانی کسب فیض کرد.

حجت الاسالم دعاگو در دوران نوجوانی با اندیشه های امام خمینی (ره) و نهضت و انقلاب اسلامی آشنا شد و به صف نیروهای انقلابی پیوست و سپس تلاشی پیوسته و بی وقفه را برای تبلیغ و گسترش نهضت انقلابی امام راحل آغاز کرد.

به دلیل فعالیتهای مبارزاتی در سال 1351در مشهد بازداشت و زندانی شد، پس از آزادی از زندان به فعالیت های مبارزاتی علیه رژیم ستمشاهی ادامه داد.

وی سفرهای تبلیغاتی متعددی در استانهای خراسان ، مازندران، گیلان، هرمزگان، یزد، مرکزی و تهران داشت و با نامهای مستعار 'اخلاقی، خالصی، سیدآبادی و فیض آبادی' به سخنرانی و فعالیتهای سیاسی می پرداخت.

در تهران با بسیاری از روحانیون مبارز و سرشناس آشنا شد و سخنرانیهای انقلابی و انتقادات اساسی و سیاسیش از رژیم فاسد پهلوی موجبات خشم دستگاه امنیتی رژیم شاهنشاهی 'ساواک' را فراهم ساخت.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی، وی مسوولیت هایی همچون امام جمعه شمیرانات، معاونت پرورشی و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش، نماینده اول قوه مجریه در صداوسیما، رییس کمیته انقلاب اسلامی شهرستان شمیرانات، رییس شورای سیاستگذاری صداوسیما، نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه و عضویت در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور، هیات منصفه مطبوعات، دادگاه ویژه روحانیت و جامعه روحانیت مبارز' را برعهده داشت.

۳۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۱۹
گزارش گر محراب |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید