اخبار

برگزاری درس اخلاق ایت الله ضیاء ابادی

برگزاری درس اخلاق ایت الله ضیاء ابادی
مراسم هفتگی تفسیر قرآن کریم توسط آیت الله سید محمد ضیاء آبادی و مداحی حاج محمد مهجور در مسجد علی ابن حسین(ع)دربند برگزار شد.

به گزارش گزارشگر ناحیه شهید باهنر(ره) :

مراسم هفتگی تفسیر قرآن کریم توسط آیت الله سید محمد ضیاء آبادی و مداحی حاج محمد مهجور در روز دوشنبه 9 شهریورماه پس از نماز مغرب وعشاء در مسجد علی ابن حسین(ع)دربند  برگزار شد.

گزیده ای از مطالب مطروحه: امیرالمؤمنین(ع) می فرماید ای مردم خطرناک ترین بیماری روحی که  می ترسم که بر شما عارض شود و شما را از پای در آورد بیماری تبعیت کردن و پیروی از هوای نفس است. مبادا هوای نفس را معبود خود قرار دهید و دیگری آرزوهای دراز برای تأمین زندگی است. یعنی خود را دیدن و خدا را ندیدن و دنیا را دیدن و آخرت را فراموش کردن است. این بیماری مهلک است.

مراقب باشید که هوای نفس نداشته باشید. هوا پرست نباشید. این بیماری این قدر خطرناک است که به خود پیامبر هم خطاب می شود مواظب این بیماری باشد. در آیات فراوانی داریم که خداوند پیامبر را خطاب می دهد که ای پیامبر مراقب باش. همچنین خداوند خطاب به امت مسلمان می فرماید مواظب باشید که به راه کفار نروید.

 اگر اندکی دقت کنید مفاسد و انحرافاتی که در زندگی خانوادگی و اجتماعی به وجود آمده و در نتیجه افرادی بی خانمان شدند و جوانان به انحراف کشیده شدند و زن ها و دختران از عفت بیرون رفته اند و در منجلاب بدبختی فرو رفتند فقط به خاطر این است که یک لحظه هواپرستی کردند و یک عمر باید بدبختی را طی کنند.

 چه سعادتمند و خوشبخت هستند کسانی  که از اول جوانی مواظب بودند که با مراقبت و تربیت به یک درجه از قوت روح برسند تا بتوانند نفس اماره را مهار کنند. دل را تابع خدا کنند و نه این که دل را تابع نفس اماره کنند. هر چه خدا دوست دارد را انجام دهند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۷:۵۴
ناحیه شهید باهنر(ره) |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید